شماره تلفن: 09336461121
ایمـیل: info@clinicshahriyar.ir

آزمایش قبل از کاشت مو لازم است

قبل از کاشت مو برای اطمینان از وضعیت سلامت بیمار و تنظیم داروهای او آزمایش تجویز می شود تا فرد در حین پیوند مو، با کمترین عوارض و خطرات مواجه شود. اما ببینیم آزمایش های پیوند مو چه هستند؟

اگر چه کاشت مو در شهریار نوعی عمل جراحی جزیی است اما برای انجام آن باید مثل هر عمل جراحی دیگری در ابتدا معاینات بالینی و آزمایش های قبل از کاشت مو انجام شود.

اگر فرد، مبتلا به نوعی بیماری عفونی خاص باشد؛ از انجام کاشت مو جلوگیری نمی‌ شود. در این صورت احتمالا کلینیک، متخصص پوست و پرستاران باید نکات احتیاطی را بیشتر رعایت کنند. مثلا دو دستکش روی هم بپوشند یا نسبت به استفاده از سوزن ‎‌ها و تیغ‌ های اسکالپل بیشتر مراقب باشند.

کاشت مو در شهریار

این آزمایش ‌ها به منظور امنیت خود بیمار، جراح و همه کارکنان مرتبط با این عمل جراحی، انجام می‌ شوند.

در هر دو روش کاشت موی FUT و FUE از سوزن و تیغ اسکالپل استفاده می‌ شود. از این ‌رو ممکن است جراح یا تکنسین‌ های دیگر حین کار با این وسایل، به خودشان آسیب بزنند و با خون شما آلوده شوند.

از آن‌ جایی که مواجهه با چنین خطراتی در روند انجام هر گونه عمل جراحی امکان ‌پذیر است؛ بیشتر کلینیک‌ کاشت مو در شهریار ترجیح می‌ دهند به منظور کاهش پیشامد خطر های احتمالی، برای کارکنانشان در حین انجام کاشت مو، از بیمار آزمایش خون بگیرند.

گرفتن آزمایش خون قبل از کاشت مو به دو دلیل انجام می‌ شود:

یکی از دلایل بدیهی کسب آگاهی از وضعیت سلامت کلی بیمار و بررسی طبیعی بودن وضعیت خون‌ ریزی یا لخته شدن خون او است. این آزمایش ‌ها شامل شمارش کامل خون (CBC)، بررسی زمان پروترومبین و آزمایش زمان ترومبوپلاستین نسبی فعال ‌شده، قند خون و نشانه ‌های ابتلا به ویروس است. اگر بیماری، مبتلا به افزایش فشار خون باشد؛ باید از او آزمایش الکتروکاردیوگرام هم گرفته شود.

دلیل دوم این است که بتوان دلیل ابتلا به ریزش مو را فهمید.

برای آگاهی از این مسئله آزمایش ‌های زیر انجام می‌شوند:

✔ بررسی میزان آهن سرم/ فریتین

✔ بررسی عملکرد غده تیروئید

✔ و بررسی میزان هورمون ‌های ترشح ‌شده در خون

از اشخاص مبتلا به بیماری های خود ایمنی، آزمایش خون دیگری هم گرفته می‌شود.

آیا باید قبل از کاشت مو در شهریار، آزمایش خون بدهم؟

kasht moooo

انجام برخی آزمایش ‌های خون قبل از پیوند مو، معمول و الزامی است. از جمله این آزمایش ‌ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- شمارش کامل خون

2- بررسی ابتلا به ویروس هپاتیت سی

3- تست زمان سیلان

4- محاسبه زمان لخته شدن خون

5- بررسی زمان پروترومبین و زمان ترومبوپلاستین فعال‌شده

6- بررسی قند خون تصادفی

7- آنتی‌ژن سطحی ویروس هپاتیت B

8- تست الایزا برای تشخیص ابتلا به HIV و الکتروکاردیوگرام

برای اطمینان از این ‌که هیچ مشکل پزشکی ناشناخته ‌ای برای به خطر انداختن انجام عمل پیوند مو وجود نداشته باشد؛ این آزمایش‌ های ساده باید انجام شوند. قبل از انجام عمل کاشت مو، نتیجه‎‌ آزمایش ‌ها را به پزشک قابل ‌اعتمادی نشان دهید. البته می‌توانید از روی نتایج اسکن گرفته، و آن ‌ها را از طریق ایمیل برای پزشک ارسال کنید.


کلینیک زیبایی شهریار متخصص پوست و مو برای شما مکانی آرامش بخش را برگزیده است. این کلینیک با بهره مندی از کادری مجرّب و کارآزموده با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی، منطبق با خدمات سلامتِ استانداردهای ملّی و جهانی اثر بخش: پاسخ گو، بیمارمحور، با کیفیت و تضمین شده، توانمند در مدیریت و کاستن از خطرات و خطاهای پزشکی، در ارائه سلامت، درمان و زیبایی در سطح کشور، آماده خدمت رسانیست.

جهت مشاوره خدمات و رزرو نوبت کلیک نمایید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی یکی از راه های زیر را انتخاب کنید