شماره تلفن: 09336461121
ایمـیل: info@clinicshahriyar.ir
اهمیت منافذ پوستی و معایب بسته شدن منافذ پوست-کلینیک شهریار

منافذ پوستی، منافذ ریزی هستند که در سراسر پوست بدن وجود دارند. این منافذ برای خروج چربی و سلول های مرده پوست ضروری هستند. بسته شدن منافذ پوست می تواند منجر به مشکلاتی مانند جوش، آکنه و تیرگی پوست شود. در این مقاله از سایت کلینیک زیبایی شهریار بهترین مرکز لیزر شهریار میخواهیم به اهمیت منافذ پوستی و معایب بسته شدن آن بپردازیم.

اهمیت منافذ پوستی

منافذ پوستی نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می کنند. این منافذ برای خروج چربی و سلول های مرده پوست ضروری هستند. چربی پوست از پوست در برابر خشکی و آسیب محافظت می کند. سلول های مرده پوست نیز به طور طبیعی از پوست جدا می شوند تا پوست جدیدی جایگزین آنها شود.

بهترین روتین پوستی برای داشتن پوستی شفاف

معایب بسته شدن منافذ پوست

بسته شدن منافذ پوست می تواند منجر به مشکلاتی مانند جوش، آکنه و تیرگی پوست شود. جوش و آکنه زمانی رخ می دهد که چربی و سلول های مرده پوست در منافذ پوستی گیر می کنند و باعث التهاب می شوند. تیرگی پوست نیز می تواند در اثر بسته شدن منافذ پوست ایجاد شود. راستی شما میتوانید در کلینیک ما لیزر دائمی بدن هم انجام دهید ، میتوانید برای اطلاع از شرایط و قیمت لیزر دائمی کل بدن با مجموعه ما تماس بگیرید.

دلایل بسته شدن منافذ پوست

عوامل مختلفی می توانند باعث بسته شدن منافذ پوست شوند، از جمله:

 • ژنتیک: برخی افراد به طور طبیعی منافذ پوستی بزرگتری دارند که بیشتر مستعد بسته شدن هستند.
 • استرس: استرس می تواند باعث تولید بیش از حد چربی پوست شود که می تواند منجر به بسته شدن منافذ پوست شود.
 • رژیم غذایی: مصرف غذاهای چرب و شیرین می تواند باعث تولید بیش از حد چربی پوست شود که می تواند منجر به بسته شدن منافذ پوست شود.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تولید بیش از حد ملانین شود که می تواند باعث تیرگی پوست شود.
 • محصولات آرایشی و بهداشتی نامناسب: استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نامناسب می تواند منافذ پوست را مسدود کند.

راه های جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست

برای جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست می توانید نکات زیر را رعایت کنید:

 • از محصولات آرایشی و بهداشتی نامناسب استفاده نکنید. قبل از استفاده از هر محصول آرایشی و بهداشتی جدید، ابتدا آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید تا مطمئن شوید که باعث تحریک یا بسته شدن منافذ پوست نمی شود.
 • صورت خود را روزانه بشویید. شستشوی روزانه صورت به پاک کردن چربی و سلول های مرده پوست کمک می کند.
 • از محصولات مراقبت از پوست لایه بردار استفاده کنید. محصولات مراقبت از پوست لایه بردار به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کنند.
 • از محصولات مراقبت از پوست حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید استفاده کنید. این مواد به از بین بردن چربی و سلول های مرده پوست کمک می کنند.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید یا از ضد آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تولید بیش از حد ملانین شود که می تواند باعث تیرگی پوست شود.

بانوان زیبایی که به دنبال بهترین کلینیک کاشت ابرو در شهریار هستند میتوانند با مراجعه به مجموعه ما از قیمت و کیفیت کار بسیار خوب ما دیدن کنند.

راه های درمان بسته شدن منافذ پوست

اگر منافذ پوست شما بسته شده است، می توانید از روش های زیر برای درمان آن استفاده کنید:

 • لایه برداری پوست: لایه برداری پوست به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند و منافذ پوست را باز می کند.
 • استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید: این مواد به از بین بردن چربی و سلول های مرده پوست کمک می کنند و منافذ پوست را باز می کنند.
 • استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی رتینوئید: رتینوئید ها به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کنند و منافذ پوست را باز می کنند.
 • درمان های پزشکی: در موارد شدید، ممکن است نیاز به درمان های پزشکی مانند لیزر درمانی یا میکرودرم ابریژن باشد.

منافذ پوستی نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می کنند. بسته شدن منافذ پوست می تواند منجر به مشکلاتی مانند جوش، آکنه و تیرگی پوست شود. برای جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست می توانید نکات ذکر شده را رعایت کنید. پیشنهاد میکنیم مقاله « ۷ ماسک خانگی برای تقویت رشد مو » را مطالعه کنید.

معرفی ۵ تا از محبوب ترین لایه بردار های پوست

در اینجا 5 مورد از محبوب ترین لایه بردار های پوست آورده شده است:

 1. لایه بردار شکر و روغن نارگیل: این یک لایه بردار طبیعی و ملایم است که برای انواع پوست مناسب است. شکر به پاکسازی سلول های مرده پوست کمک می کند و روغن نارگیل به آبرسانی پوست کمک می کند.
 2. لایه بردار جو دوسر و عسل: این یک لایه بردار ملایم دیگر است که برای انواع پوست مناسب است. جو دوسر به پاکسازی پوست کمک می کند و عسل به آبرسانی پوست کمک می کند.
 1. لایه بردار اسید سالیسیلیک: این یک لایه بردار شیمیایی است که برای پوست های چرب و مستعد آکنه مناسب است. اسید سالیسیلیک به از بین بردن سلول های مرده پوست و باز کردن منافذ کمک می کند.
 1. لایه بردار اسید گلیکولیک: این یک لایه بردار شیمیایی است که برای انواع پوست مناسب است. اسید گلیکولیک به از بین بردن سلول های مرده پوست و روشن کردن پوست کمک می کند.
 1. لایه بردار میکروبیدلی: این یک لایه بردار مکانیکی است که برای انواع پوست مناسب است. میکروبیدلی ها به از بین بردن سلول های مرده پوست و لایه برداری پوست کمک می کنند.

هنگام انتخاب لایه بردار پوست، مهم است که نوع پوست خود را در نظر بگیرید. لایه بردارهای شیمیایی برای پوست های چرب و مستعد آکنه مناسب تر هستند. لایه بردارهای مکانیکی برای پوست های خشک و حساس مناسب تر هستند. لایه بردارهای طبیعی و ملایم برای انواع پوست مناسب هستند.

لایه برداری پوست یک روش مهم برای مراقبت از پوست است. لایه برداری به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند و پوست را درخشان و سالم می کند.

راستی کلینیک زیبایی شهریار یکی از محبوبترین کلینیک های کاشت مو در شهریار است که با چندین سال سابقه و انجام کاشت های بسیار موفق جز بهترین های شهریار است.

باز کردن منافذ پوست با چند روش آسان

منافذ پوستی، منافذ ریزی هستند که در سراسر پوست بدن وجود دارند. این منافذ برای خروج چربی و سلول های مرده پوست ضروری هستند. بسته شدن منافذ پوست می تواند منجر به مشکلاتی مانند جوش، آکنه و تیرگی پوست شود.

در اینجا چند روش خانگی برای باز کردن منافذ پوست آورده شده است:

 • استفاده از بخور: بخور به باز شدن منافذ پوست کمک می کند. برای این کار، یک کاسه آب را روی حرارت قرار دهید و صورت خود را بالای آن بگیرید. حوله ای را روی سر خود قرار دهید تا بخار آب را در خود نگه دارد. 10-15 دقیقه در معرض بخار آب قرار بگیرید.
 • استفاده از اسکراب: اسکراب به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند و منافذ پوست را باز می کند. برای این کار، یک اسکراب ملایم را روی پوست خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.
 • استفاده از ماسک خاک رس: ماسک خاک رس به جذب چربی و آلودگی ها از منافذ پوست کمک می کند و منافذ پوست را باز می کند. برای این کار، یک ماسک خاک رس را طبق دستور روی پوست خود بمالید و بگذارید 10-15 دقیقه بماند. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.
 • استفاده از تونر: تونر به پاکسازی منافذ پوست کمک می کند و منافذ پوست را باز می کند. برای این کار، مقداری تونر را روی پد آرایشی ریخته و به آرامی روی پوست خود بمالید.

نکاتی برای باز کردن منافذ پوست:

 • صورت خود را روزانه دو بار با یک شوینده ملایم بشویید.
 • از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید یا از ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر منافذ پوست شما به طور مداوم باز می شوند، ممکن است لازم باشد از محصولات مراقبت از پوست حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید استفاده کنید. این مواد به از بین بردن چربی و سلول های مرده پوست کمک می کنند و منافذ پوست را باز می کنند.

توجه: قبل از استفاده از هر روش درمانی، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید. شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت لیزر کل بدن در شهریار با ما تماس بگیرید.

مطالب پر بازدید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی یکی از راه های زیر را انتخاب کنید